Aktualności

Echo Investment - najlepsi w segmencie apartamentowym

data dodania: 2014-04-18

Echo Investment to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Łącznie firma zrealizowała ponad 100 projektów, ich łączna powierzchnia użytkowa przekracza 1 mln mkw.

W sektorze mieszkaniowym oferują projekty premium i inwestycje o podwyższonym standardzie. Są to apartamenty (Klimt House w Warszawie, Hortus Apartments w Krakowie), mieszkania (m.in. Przy Słowiańskim Wzgórzu i Grota 111 we Wrocławiu, Bronowicka 42 w Krakowie, Kasztanowa Aleja, Małe Naramowice Pod Klonami, Osiedle Jaśminowe w Poznaniu, Osiedle Jarzębinowe w Łodzi), a także domy szeregowe (Małe Naramowice Pod Klonami) i działki (Osiedle Południowe pod Kielcami).

W tym roku planują uruchomienie 8 nowych projektów mieszkaniowych, które sprawią, że ich oferta wzbogaci się o ponad 700 nowych mieszkań. Nowa oferta sprzedażowa już pojawiła się m.in. w Krakowie (Bronowicka 42),  we Wrocławiu (Grota 111) i Łodzi (II etap Osiedla Jarzębinowego), a kolejne inwestycje wystartują również w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Będą to lokale zgodne z dotychczasową ofertą Echo, czyli takie, które można ulokować w segmencie apartamentowym i mieszkań o podwyższonym standardzie.

Echo Investment nie stosuje projektów typowych. Dla każdej nowej inwestycji przeprowadzają pełny proces projektowania, dopasowując standard i architekturę budynków do miejsca, w którym powstanie. Dbają o to, aby ich projekty były indywidualne, ale też rozpoznawalne jako inwestycja doświadczonego dewelopera.

Wg tego dewelopera dobry projekt budynku mieszkalnego powinien  charakteryzować się ciekawą i elegancką architekturą, powinien również dobrze się „starzeć”, a mieszkania muszą być funkcjonalne i wygodne.

Świadomość klientów rośnie, co bardzo cieszy Echo Investment gdyż w żadnym ze swoich obszarów aktywności deweloperskiej (mieszkania, biura, hotele, centra handlowe) nie interesują się projektami z niższej półki, projektami w niskim standardzie i tej strategii się trzymają. Coraz więcej osób szuka inwestycji nie tylko w dobrej lokalizacji, zwracając przy tym uwagę na jakość materiałów, wykonania i doświadczenie dewelopera.

Starannie zaprojektowana zieleń, dobry układ komunikacyjny, place zabaw i miejsca wypoczynku, które oferują w swoich inwestycjach, są wartościowym uzupełnieniem oferty dla wielu klientów.

W ostatnim okresie zaobserwowali spadek zainteresowania klientów gotowymi domami jednorodzinnymi. W przypadku mieszkania w budynku wielorodzinnym klient nie ma wyboru, nie może sam wybudować swojego mieszkania. W segmencie domów jednorodzinnych dominuje budownictwo systemem gospodarczym.

Wg Echo Investment program rządowy „Mieszkanie dla młodych” wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, nie będzie miał aż tak dużego wpływu na rynek. Istnieje za to poważna obawa, że ze względu na MdM, na rynku pojawią się inwestycje gorszej jakości. Pamiętajmy też, że banki stawiają dość duże wymagania co do rentowności kredytowanych, a zatem nie należy się spodziewać obniżki cen projektów premium kosztem marży, bo na to nie ma już miejsca. Niewielu deweloperów może sobie pozwolić na finansowanie budowy ze środków własnych.

Deweloperzy tacy jak ten, realizujący bardzo dobre projekty mieszkaniowe, które cechują się wysoką jakością, nie powinny mieć powodów do niepokoju.

Dariusz Cholewa - dyrektor Działu Projektów Mieszkaniowych Zapytaliśmy Pana Dariusza Cholewę, dyrektora Działu Projektów Mieszkaniowych Echo Investment o poradę dla przyszłych nabywców wymarzonego mieszkania: Po wybraniu konkretnej inwestycji i analizy jej wyróżników (lokalizacja, standard wykończenia, jakość materiałów), warto przyjrzeć się wcześniejszym dokonaniom dewelopera. Doświadczenie przy wcześniejszych projektach z pewnością sprawi, że kupno domu czy mieszkania w kolejnej inwestycji renomowanego dewelopera, będzie dla klienta dobrym wyborem.

/rz/

 

Grudzień 2018
data dodania: 2018-12-31

Okolice Sylwestra to naturalny czas, by pomyśleć o recyclingu tego, co pozostaje po szampańskich zabawach – także w kontekście budownictwa i wykorzystywania odpadów jako surowców.
Projektów „Domów z butelek” powstało już kilkaset, wszystkie według podobnego schematu: położone na płask, połączone spoiwem butelki świetnie sprawdzają się jako cegły. Sprawdziłyby się pewnie i butelki od szampana, wyjątkowo przecież grubościenne, więc i odporne, choć ze względu... więcej...

data dodania: 2018-12-30

Doniczki? Oczywiście. Sadzonki w kuchni? Jak najbardziej. Ogródek z warzywami za domem? Coraz częściej, w miarę, jak rośnie moda na „eko”. Ale umieszczenie gigantycznych donic na warzywa i zboża na fasadzie budynku, tak, by łatwo było można po nie sięgnąć, to pomysł, na który wpada niewielu projektantów domów jednorodzinnych: na szczęście architektom ze studia Bomzero w Kuala Lumpur nie zabrakło odwagi ani fantazji.

więcej...
data dodania: 2018-12-29

Wykorzystywanie dawnych, zrujnowanych lub w najlepszym razie porzuconych budynków gospodarczych na nowe domy jednorodzinne to częsta, modna i cenna dla krajobrazu kulturowego praktyka. Od Skandynawii po Nową Anglię dawne młyny, kaszarnie i stajnie są przebudowywane i częściowo wyburzane, by stworzyć miejsce dla nowych mieszkańców. Ale rozwiązanie, po które sięgnęło mediolańskie studio Wok, idzie o kilka kroków dalej: dawna murowana stodoła, stojąca w toskańskim pejzażu, została... więcej...

data dodania: 2018-12-28

Rozwiązanie, zaproponowane przez belgijskie studio architektoniczne Gijs Van Vaerenbergh, na pozór niewiele znaleźć może zastosowań w architekturze: flamandzcy twórcy zaprojektowali bowiem rodzaj pawilonu, przeznaczonego na uroczystości na… niemieckim cmentarzu wojennym z pierwszej wojny światowej. A jednak elegancja  i prostota tego rozwiązania są czymś, do czego nawiązać mogą projektanci małej architektury i domów jednorodzinnych.

więcej...
data dodania: 2018-12-23

Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj odwołują się do logiki symetrii: konkretne budynki są skupione wokół centralnego miejsca (jadalni, kuchni), za czym w chłodniejszym klimacie przemawia również ekonomia i ergonomika. W Argentynie można jednak mniej przejmować się tego rodzaju względami: może dlatego architekt Pablo Gagliardo zdecydował się na wzniesienie budynku o powierzchni aż 370 m.kw. na planie wąskiego prostokąta?

więcej...
data dodania: 2018-12-17

Poziom czy pion – to oczywiście rozdroże geometrii, ale też podstawowy dylemat współczesnych urbanistów, projektantów i filozofów architektury. Często wybór ten narzucany jest przez okoliczności: wiadomo, że w poziomie buduje się częściej tam, gdzie gruntu jest pod dostatkiem, a użytkownikom zależy na niepokonywaniu dużych różnic wysokości. W miastach już od kilkuset lat ceny gruntu wymuszają wznoszenie budynków w pionie – a od 150 lat mamy do czynienia z rewolucją... więcej...

data dodania: 2018-12-16

Jak pamiętamy – Janus, rdzennie rzymskie bóstwo, nie miał właściwie „świątyń” w ścisłym znaczeniu tego słowa. Jako bóstwu „przejścia” oddawano mu cześć w drzwiach wejściowych do budynków: jedynym wyjątkiem była świątynia w północnej części Forum Romanum, „prastara brama z najdawniejszych obwarowań, którą dla szczególnej świętości zachowano... Jej czarne, omszałe ściany, zbudowane z nierównych bloków kamienia, okryto płytami brązowymi”. Wszędzie... więcej...

data dodania: 2018-12-03

Nie jest trudno otwierać mocą decyzji architektonicznej okna i dziedzińce, pruć ściany i decydować się na otwarte na przestrzał wnętrza, kiedy nie mamy nic do ukrycia. Ale jak zabezpieczyć naprawdę wartościowe zbiory i pomieszczenia, nie zamieniając budynku w betonowy sarkofag? Rozwiązania, których szukał francuski architekt Jean-Paul Viguier, wznosząc pomieszczenia nowego skarbca i centrum przetwarzania gotówki Banku Francji mogą dać do myślenia projektantom domów jednorodzinnych,... więcej...

data dodania: 2018-12-02

Kolor czarny ma wiele negatywnych konotacji kulturowych, które niełatwo przezwyciężyć. Ale dokonania takich architektów jak Alain Carle pokazują, że odpowiednio konsekwentne użycie delikatnie zwęglonego drewna, drobno oksydowanego metalu czy ogniowanej i szkliwionej cegły jest rozwiązaniem, które może się świetnie sprawdzić w przypadku projektów minimalistycznych domów jednorodzinnych.

więcej...