Aktualności

Walka w narożniku

data dodania: 2017-04-14

Siedząc nad planem domu jednorodzinnego, sporo czasu poświęcamy na ustawność pomieszczeń, w tym możliwość manewrowania dużymi przedmiotami podczas przeprowadzki: rozważamy na papierze możliwe drogi wniesienia do pokoju pianina czy szafy, przesuwamy – na razie na papierze – otwór drzwiowy, zastanawiamy się, czy udałoby się rozszerzyć go jeszcze o 10 cm. Tymczasem w zasięgu ręki jest rozwiązanie zabezpieczające nasze narożniki: profile, które pozwolą na wykształcenie równej linii.

Aż dziwne, ze rozwiązanie tak proste tak długo musiało czekać: jeszcze 20 lat temu popularne było osłanianie narożników – boazerią, najczęściej bez związku z wystrojem całego mieszkania! Często też na narożniku zostawiano po prostu biały tynk – rozwiązanie eleganckie do czasu pierwszej kolizji małego mieszkańca z framugą…

Odkąd powszechnie dostępne stały się narożniki – tez z ocynkowanej stali, z drobnymi nacięciami, przypominającymi stalową siatkę, z boku – dotychczasowe działania i oszczędności nie mają sensu. Warto umocnić przy pomocy siatki narożniki wszystkich otworów mieszkaniowych – drzwi, lecz także okien, szaf wnękowych, ba, małej szafki na bezpieczniki: niewiele jest bardziej nużących działań remontowych. Warto pamiętać o zgromadzeniu większego zapasu przed rozpoczęciem budowy i – uwaga – cięciem ręcznym: wysoka temperatura, pojawiająca się przy cięciu szlifierką bądź piłą, przyczynia ię do zniszczenia cynkowej powłoki ochronnej.

Grudzień 2015
data dodania: 2015-12-18

Kilka dni temu wszystkie serwisy informacyjne obiegła wiadomość, że Komisja Europejska pozwała Polskę za niewdrożenie unijnych rozwiązań dotyczących walki ze smogiem. Wnioskiem zajmie się Trybunał Sprawiedliwości. Według raportu Komisji w ostatnich pięciu latach dobowe dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego PM10 było stale przekraczane w większości z 46 stref pomiarowych w Polsce. Pył PM10 zawiera cząsteczki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów,... więcej...

data dodania: 2015-12-16

Jeżeli Urząd zwleka z załatwieniem wniesionej przez nas sprawy, zgodnie z obowiązującymi od 15.08.2015r. Przepisami, możemy w tym wypadku uzyskać nawet rekompensatę finansową. Każde postępowanie administracyjne powinno się skończyć w określonym czasie. Czas ten ściśle określa rodzaj i stopień skomplikowania wniesionej sprawy. W ich większości poparty konkretnymi Kodeksami Postępowania Administracyjnego. Zgodnie z art.35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego organy administracji... więcej...