Aktualności

K-53 Budynek produkcyjno-biurowy.

data dodania: 2014-07-23

        Na obrzeżach aglomeracji miejskich rosną coraz to nowe budynki przeznaczone dla firm zajmujących się szeroko pojętą produkcją. Jest to idealne miejsce dla tego typu działalności ze względu na dyspozycyjność dużych powierzchni terenu a zarazem niewielką odległość do centrum miasta. Ponadto ewentualne niedogodności związane z produkcją (zależnie od rodzaju) nie są uciążliwe dla mieszkańców.

        W ofercie naszego biura,pośród budynków komercyjnych warto zwrócić uwagę na projekt K-53 czyli halę magazynowo-produkcyjna z zapleczem biurowym. Bryła budynku prosta, nowoczesna, klarowna w odbiorze. Jest ona 8metrowym, czyli niewysokim budynkiem przeznaczonym, dla inwestycji związanych z produkcją.
Głównym atutem tego projektu jest doświetlona od góry ogromna hala magazynowo produkcyjna o pow. 510,5m2. Stalowe kratownice dachu wyeliminowały przymus podparcia go dodatkowymi słupami co daje nieograniczone możliwości w kwestii jej adaptacji i jest jest jednoznaczne z możliwością wykorzystania hali przez różne branże. Do hali prowadzą trzy wejścia. Jedno z otwarte na salę ekspozycyjną, drugie bezpośrednio z zewnątrz, trzecie jest również brama wjazdową dla załadunku towaru.
         Długie na prawie 45m, szerokie na 13m pomieszczenie jest częścią klarownego w układzie budynku komercyjnego posiadającego również zaplecze administracyjno-biurowe. Trudno wyobrazić sobie aby taki budynek miał pomieszczenia tego typu gdzieś z dala od inwestycji aby między innymi sprawować nadzór nad produkcją. Do dyspozycji mamy tutaj dwupoziomowy pakiet pomieszczeń do tego przeznaczonych. W ich skład wchodzą , na parterze: ponad 90cio metrowa sala ekspozycyjna gdzie ewentualny klient może zapoznać się z produktami firmy.

         W pomieszczeniu tym jest również przewidziana recepcja oraz przyjazny kąt z kanapą dla klienta i oczekujących. W pobliżu znajduje się pomieszczenie sanitarne, szatnia oraz kotłownia. Do części biurowo administracyjnej prowadzą dwa wejścia. Jedno główne otwarte bezpośrednio na salę ekspozycyjną oraz mniejsze techniczne prowadzące na korytarz pod klatką schodową. Z tego miejsca można dostać się bezpośrednio do kotłowni.
         Podążając klatką schodową na wyższą kondygnację dostajemy się w strefę zamkniętą dla osób z zewnątrz- pomieszczenia administracyjno-socjalno- biurowe. Na piętrze znajdują się dwa pomieszczenia biurowe. Jedno mniejsze drugie większe. Towarzyszy im zaplecze sanitarne oraz socjalne. Pomiędzy toaletami a kuchnią przewidziano archiwum na dokumentację o pow. 4m2.
Interesującym pomieszczeniem piętra jest przestronna 25metrowa sala konferencyjna. Doświetlające ją duże przeszklenia sprawiają ,że wnętrze jest przyjemne i jasne. Część bryły budynku gdzie znajduje się zbiór pomieszczeń zaplecza administracyjno biurowego wykonana z pustaka ceramicznego o gr. 29cm. Ściany dociepla 15cm. warstwa styropianu który z kolei pokrywa panel elewacyjny.
Konstrukcja nośna hali stalowa, elewacje z blachy trapezowej. W tej części budynku przewidziano ocieplenie 20cm warstwą wełny mineralnej. Pomieszczenia części biurowej K-53 przekryte stropodachem o nachyleniu 4°. W budynku przewidziano ogrzewanie gazowe. Hala ogrzewana aparatami grzewczo-wentylacyjnymi Volcano, pozostałe pomieszczenia systemem grzejnikowym. W projekcie zastosowano system wentylacyjny nawiewno-wywiewny z rekuperacją. Powierzchnia zabudowy K-53 wynosi :693.90 m²
powierzchnia użytkowa: 759.00 m²
Na wybudowanie budynku potrzebujemy działki o szerokości 27.80m





Zachęcamy do zapoznania się z projektem na naszej stronie internetowej:
http://www.kbprojekt.pl/projekt/1412/budynek-magazynowo-produkcyjno-biurowy

 

Luty 2016
data dodania: 2016-02-29

Nie sposób, żeby projekty tanich domów jednorodzinnych uwzględniały wszystkie okoliczności i warunki zewnętrzne, wynikające choćby z planu zagospodarowania przestrzennego: ruch samochodowy (szerzej: kołowy), hałaśliwe sąsiedztwo czy zakłady produkcyjne. Rozpoznanie takich zagrożeń to zadanie dla przyszłego właściciela czy inwestora: pomocne mogą być (będziemy o tym wkrótce więcej pisać na łamach KB Projekt) również mapy akustyczne. Co jednak... więcej...

data dodania: 2016-02-26

W stolicy Polski nadal liczyć można na koniunkturę, jeśli idzie o projekty i budowę domów i biur. Po raz pierwszy od dwóch lat bardziej atrakcyjny okazuje się jednak Budapeszt.

więcej...
data dodania: 2016-02-24

Termin „miliony” pada coraz częściej, gdy mowa o... wielkości wynajmowanych w Polsce powierzchni magazynowych. „W 2016 firmy wynajmą nawet dwa miliony m.kw. powierzchni magazynowej” – zapowiadali w grudniu ub roku eksperci JLL. „Blisko 2,5 mln m.kw. hal znalazło najemców w Polsce w 2015 roku” – podsumowuje ubiegłoroczne doświadczenia wczorajszy „Parkiet”.

więcej...
data dodania: 2016-02-23

Progi zwalniające – popularne poprzeczne „garby” na jezdni, które w ostateczności (i z ominięciem przepisów) kilkuosobowa ekipa jest w stanie zbudować w kilka godzin wielu mieszkańcom domów jednorodzinnych przy niewielkich ulicach wydają się jedyną szansą na zapewnienie sobie spokoju i bezpieczeństwa. Niedzielnych rajdowców nie brakuje: dziesięciocentymetrowy garb, zasygnalizowany znakiem A-11a, jest ich w stanie nauczyć moresu.

więcej...
data dodania: 2016-02-19

 

W Polsce, gdzie żywa jest jeszcze pamięć ogrodzeń prokurowanych z wkopanych do połowy w ziemię starych opon (czasem jeszcze malowanych na biało lub zielono), kilometrów pordzewiałej i poszarpanej siatki, płotów ze starych szyn, niełatwo jest propagować odwoływanie się przy projektowaniu ogrodów do idei „minimalizmu” i „recyclingu”.

więcej...
data dodania: 2016-02-17

To niezwykłe, jak różne pomieszczenia - dziś określilibyśmy je mianem „użyteczności publicznej” - mogą znaleźć się w budynku mieszkalnym: dawniej kamienicy, dziś willi lub domu jednorodzinnym. A na co pozwolą nam nasze plany?

więcej...
data dodania: 2016-02-14

Biuro Architektoniczne KB Projekt zostało ponownie wyróżnione przez niezależną instytucję. Otrzymaliśmy zaproszenie od Narodowego Komitetu Seniora do wystąpienia w roli eksperta w XXIII edycji Welconomy Forum in Toruń, które ma odbyć się w dniach 7-8 marca 2016 roku.  Tematem tegorocznej edycji będzie "Integracja i Współpraca. Gospodarka - Nauka – Innowacyjność".

więcej...
data dodania: 2016-02-12

Domki z widokiem na Zalew Czorsztyński, Tatry, Zatokę. Domki jednorodzinne z piaskownicą, grillem, dwoma sypialniami na piętrze. Na większości portali zajmujących się wynajmem noclegów na wakacje znaleźć można dziesiątki takich ofert. Czy w Polsce zaczyna się opłacać budowa kilkupokojowych domów na wynajem?

więcej...
data dodania: 2016-02-11

Przedmieścia jako propozycja urbanistyczna dla „wyższej klasy średniej” zaistniały pod koniec XIX wieku. Polska Dwudziestolecia była za uboga, żeby rozwinęły się w niej „suburbia” w rodzaju nowojorskiego Westchester. Czy w III RP doczekamy boomu w okolicach Warszawy czy Poznania?

więcej...
data dodania: 2016-02-05

Ekolodzy, zwolennicy vintage'u i amatorzy staroci jednogłośnie zachwalają adaptowanie istniejących już budynków i rozwiązań architektonicznych na mieszkania. Czy zawsze się to udaje – i co można dzięki temu zyskać?

więcej...
data dodania: 2016-02-04

Nie, nie chodzi o domy budowane na palach ani o dwutygodniowy rejs rekreacyjny w „pływającym hotelu” odizolowanym od świata. Czy w przyszłości możliwe będzie wykorzystanie jako przybrzeżnych budynków statków, które zakończyły swoją służbę na morzu?

więcej...
data dodania: 2016-02-03

 

Polskie projekty od lat mają się dobrze w świecie: głośno było o sukcesie Macieja Zawadzkiego, którego projekt Muzeum Imigrantów Latynoskich w Miami został w roku 2011 nominowany w  konkursie Budynek Roku World Architecture Festival w Barcelonie; w dwa lata później absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Hugon Kowalski zdobył nagrodę Archiprix International za projekt... więcej...