Aktualności

K-53 Budynek produkcyjno-biurowy.

data dodania: 2014-07-23

        Na obrzeżach aglomeracji miejskich rosną coraz to nowe budynki przeznaczone dla firm zajmujących się szeroko pojętą produkcją. Jest to idealne miejsce dla tego typu działalności ze względu na dyspozycyjność dużych powierzchni terenu a zarazem niewielką odległość do centrum miasta. Ponadto ewentualne niedogodności związane z produkcją (zależnie od rodzaju) nie są uciążliwe dla mieszkańców.

        W ofercie naszego biura,pośród budynków komercyjnych warto zwrócić uwagę na projekt K-53 czyli halę magazynowo-produkcyjna z zapleczem biurowym. Bryła budynku prosta, nowoczesna, klarowna w odbiorze. Jest ona 8metrowym, czyli niewysokim budynkiem przeznaczonym, dla inwestycji związanych z produkcją.
Głównym atutem tego projektu jest doświetlona od góry ogromna hala magazynowo produkcyjna o pow. 510,5m2. Stalowe kratownice dachu wyeliminowały przymus podparcia go dodatkowymi słupami co daje nieograniczone możliwości w kwestii jej adaptacji i jest jest jednoznaczne z możliwością wykorzystania hali przez różne branże. Do hali prowadzą trzy wejścia. Jedno z otwarte na salę ekspozycyjną, drugie bezpośrednio z zewnątrz, trzecie jest również brama wjazdową dla załadunku towaru.
         Długie na prawie 45m, szerokie na 13m pomieszczenie jest częścią klarownego w układzie budynku komercyjnego posiadającego również zaplecze administracyjno-biurowe. Trudno wyobrazić sobie aby taki budynek miał pomieszczenia tego typu gdzieś z dala od inwestycji aby między innymi sprawować nadzór nad produkcją. Do dyspozycji mamy tutaj dwupoziomowy pakiet pomieszczeń do tego przeznaczonych. W ich skład wchodzą , na parterze: ponad 90cio metrowa sala ekspozycyjna gdzie ewentualny klient może zapoznać się z produktami firmy.

         W pomieszczeniu tym jest również przewidziana recepcja oraz przyjazny kąt z kanapą dla klienta i oczekujących. W pobliżu znajduje się pomieszczenie sanitarne, szatnia oraz kotłownia. Do części biurowo administracyjnej prowadzą dwa wejścia. Jedno główne otwarte bezpośrednio na salę ekspozycyjną oraz mniejsze techniczne prowadzące na korytarz pod klatką schodową. Z tego miejsca można dostać się bezpośrednio do kotłowni.
         Podążając klatką schodową na wyższą kondygnację dostajemy się w strefę zamkniętą dla osób z zewnątrz- pomieszczenia administracyjno-socjalno- biurowe. Na piętrze znajdują się dwa pomieszczenia biurowe. Jedno mniejsze drugie większe. Towarzyszy im zaplecze sanitarne oraz socjalne. Pomiędzy toaletami a kuchnią przewidziano archiwum na dokumentację o pow. 4m2.
Interesującym pomieszczeniem piętra jest przestronna 25metrowa sala konferencyjna. Doświetlające ją duże przeszklenia sprawiają ,że wnętrze jest przyjemne i jasne. Część bryły budynku gdzie znajduje się zbiór pomieszczeń zaplecza administracyjno biurowego wykonana z pustaka ceramicznego o gr. 29cm. Ściany dociepla 15cm. warstwa styropianu który z kolei pokrywa panel elewacyjny.
Konstrukcja nośna hali stalowa, elewacje z blachy trapezowej. W tej części budynku przewidziano ocieplenie 20cm warstwą wełny mineralnej. Pomieszczenia części biurowej K-53 przekryte stropodachem o nachyleniu 4°. W budynku przewidziano ogrzewanie gazowe. Hala ogrzewana aparatami grzewczo-wentylacyjnymi Volcano, pozostałe pomieszczenia systemem grzejnikowym. W projekcie zastosowano system wentylacyjny nawiewno-wywiewny z rekuperacją. Powierzchnia zabudowy K-53 wynosi :693.90 m²
powierzchnia użytkowa: 759.00 m²
Na wybudowanie budynku potrzebujemy działki o szerokości 27.80m





Zachęcamy do zapoznania się z projektem na naszej stronie internetowej:
http://www.kbprojekt.pl/projekt/1412/budynek-magazynowo-produkcyjno-biurowy

 

Kwiecień 2016
data dodania: 2016-04-29

W czasach powszechnego lamentu nad likwidowaniem przez PKP kolejnych połączeń kolejowych doniesienia o tym, że program rewitalizacji i odbudowy dworców postępuje, może tylko cieszyć. Pytanie o kształt i estetykę budynków, wznoszonych przy torach, pozostaje jednak zasadne - szczególnie, jeśli wznoszone są „kontenerowce”...

więcej...
data dodania: 2016-04-28

Polimery fluorowe, czyli tworzywa sztuczne zawierające wiązania węgiel-fluor, obecne są w inżynierii i budownictwie od ponad czterdziestu lat, ale jak dotąd pełniły rolę dość drugoplanową, służąc jako wszelkiego rodzaju powłoki, kopuły, etc. Jeden z najmłodszych przedstawicieli polimerowej rodziny toruje sobie jednak na naszych oczach drogę do sławy, stając się budulcem stadionów olimpijskich i futurystycznych projektów domów.

więcej...
data dodania: 2016-04-27

Bionika, czyli adaptowanie rozwiązań stworzonych przez naturę w świecie techniki i inżynierii, praktykowane było nieświadomie od stuleci, a świadomie – od pół wieku, kiedy to termin „biomimetyka” pojawił się w literaturze naukowej. Projektanci też nieraz korzystali z doświadczeń świata roślin: „rzepy” naśladują łopian, samooczyszczające się dachówki – liście lotosu. Ale żeby budować domy, obserwując liście drzew?

więcej...
data dodania: 2016-04-26

Projektanci są przygotowani na to, by oferować gotowe „jak spod igły” rozwiązania na poziomie poszczególnych pomieszczeń czy wyzwań budowlanych, domów jednorodzinnych czy placówek handlowych. Ale czy w podobny sposób da się zaprojektować miasto? I czy taki „produkt” wciąż będzie miastem w europejskim rozumieniu tego słowa?

więcej...
data dodania: 2016-04-24

Mozolne gwintowanie prętów ze stali nierdzewnej i gigantyczne nakrętki? Czy może spawanie ich, co zdaniem wielu defektologów, zawsze jest zaproszeniem późniejszego pęknięcia? Zdaniem architekta i wizjonera Grega Lynne’a, istnieje prosta alternatywa dla stosowania na budowach wkrętów i maszyn spawalniczych: wszystko można przecież skleić.

więcej...
data dodania: 2016-04-23

W architekturze europejskiej – traktowany często po macoszemu: ot, trochę więcej zbrojonego betonu, żeby balkon utrzymał się „w powietrzu”. Azjatycka odmiana wspornika, czyli dougong – zespół drewnianych podpór, które przenoszą obciążenia konstrukcji dachowej – umożliwiał fascynujące przybyszów z Zachodu „na pozór niemożliwe” wysunięcie dachu poza podpory ścian. Ale to połączenie azjatyckiej „filozofii... więcej...

data dodania: 2016-04-21

Ekolodzy i projektanci dwoją się i troją, by znaleźć kolejne zastosowania dla miliardów plastikowych, niezniszczalnych niemal butelek, które rozpychają hałdy śmieciowe, spalane – trują, a na oceanach zbijają się w „kry” o powierzchni wielu kilometrów kwadratowych. Większość z tych pomysłów sprowadza się do wykorzystania PET-ów jako budulca.

więcej...
data dodania: 2016-04-19

Ten nieznośnie „wiosenny” tytuł usprawiedliwia tylko radość z faktu, że coraz częściej projektanci dokonują przeprojektowania kotłowni na paliwo stałe na „czystsze” nie tylko pod względem ekologicznym pellety. W miejsce wielkich, wiecznie kurzących pojemników na popiół można ustawić wiecznie zalegające sanki czy rowerki, a ściany bez obaw pomalować na zielono: odtąd pachnieć tu będzie żywicą, nie siarką.

więcej...
data dodania: 2016-04-18

Z rewitalizacją architektury przemysłowej bywa, jak wiadomo, różnie, chociaż projektanci nie szczędzą się, by stworzyć kolejne adaptacje i wejść na rynek loftów. Najprościej było z wycofanymi z użycia przez admiralicję latarniami morskimi, które już od połowy XIX wieku dawały chronienie pięknoduchom.

więcej...
data dodania: 2016-04-14

Pracownia architektoniczna Architects for Society z siedzibą w Minnesocie zaprojektowała rozwiązania, które może zrewolucjonizować opiekę nad uchodźcami, ofiarami klęsk żywiołowych, etc. Nowe rozwiązanie, określone roboczo mianem Hex House, ma być autonomicznym budynkiem, składanym – co zostało uwzględnione w nazwie – na planie sześciokąta.

więcej...
data dodania: 2016-04-13

Inkrustowanie fasad potłuczonymi talerzami to podręcznikowy i niespotykany już na szczęście przykład złego gustu u osób stawiających dom na własną rękę. Ale półprzejrzysta ściana z różnokolorowych butelek, w nieoczekiwany i zdumiewający sposób filtrujących światło? Takie próby podejmował sam wielki Hundertwasser.

więcej...
data dodania: 2016-04-12

Wygląda na to, że idea „drewnianych wysokościowców” zyskuje na popularności nie tylko wśród Amerykanów. Wydział architektury Cambridge University przedstawił 12 kwietnia władzom Londynu propozycję wzniesienia wieżowca w oparciu o elementy drewniane: taniego, ekologicznego i ogniotrwałego.

więcej...
data dodania: 2016-04-11

Projektant Daniel Valle na zlecenie południowokoreańskiego miasta Yeosu zaprojektował pawilon wystawienniczy, który prócz zwyczajowych funkcji i uwarunkowań – duże przestrzenie ekspozycyjne, łatwość przemieszczania dużych mas ludzkich, ergonomia, elegancja, bezpieczeństwo – posiadał, w myśl intencji ...

więcej...
data dodania: 2016-04-09

Alkohol na budowie bywa – choć coraz rzadziej – problemem. Nie mniejszym wyzwaniem okazuje się jednak sytuacja, gdy jest on nie przeszkodą, a pożądanym motywem projektu architektonicznego. Przed takim wyzwaniem stanęła pracownia Primmer Architecture Workshop i jej szef, Roberto de Leon, którym zaproponowano zaprojektowanie w miasteczku Lawrenceburg Wild Turkey Visitor Centre – centrum wystawienniczego i muzealnego jednej z najpopularniejszych marek bourbona, czyli... więcej...

data dodania: 2016-04-06

Projektanci domów nie ustają w wysiłkach, by w możliwie najwierniejszy sposób ukazać odbiorcom i potencjalnym nabywcom swoje propozycje i dokonania: dawne szkice i rzuty aksonometryczne zostały zastąpione przez wizualizacje, lśniące od pastelowych kolorów i mocno edytowane w Photoshopie, coraz częstsze są wydruki makiet w 3D. Ale Edoardo Tresoldi zdystansował konkurencję o kilka długości.

 

więcej...
data dodania: 2016-04-05
Wśród wynalazców niemało jest eponimów, czyli ludzi, od których imion nazwano odkryte przez nich zjawiska bądź wynalezione przedmioty. Czy rozcieramy ścięgno Achillesa, czy golimy się żyletką (wynalezioną przez Campa Gilette'a) – od eponimów nie uciekniemy. Jest wśród nich kilku Polaków – w annałach pożarnictwa można znaleźć „drabinę Szczerbowskiego”, hutnicy do dziś stosują... więcej...
data dodania: 2016-04-04

W języku polskim jeszcze nie doczekało się nazwy handlowej. Nowojorska firma „Innovative glass” sprzedaje swój produkt właśnie pod tą nazwą, Kalifornijczycy znają „Privacy glass”. Francuski potentat szklarski Saint-Gobain proponuje bardzo podobne rozwiązanie pod marką „Privalite”, a jeśli pogrzebać głębiej w Internecie, znajdzie się jeszcze z pół tuzina innych ofert. Cóż, zaproponujmy może na tym portalu jako pierwsi w... więcej...

data dodania: 2016-04-01

„Jaki ma żołnierz płaszcz i po co?” – Wiadomo, żołnierz ma płaszcz długi i po kolana. A jak noszą się projektanci domów? Niby też wiadomo: garnitur na spotkanie z inwestorem, marynarka i koszula – z klientem, w pracy – częściej w T-shircie. A na budowie? Różnie z tym bywa – teraz jednak pojawia się szansa na radykalny new look dla ludzi czynnych na rusztowaniach.

więcej...