Mostek kapitański
Projektanci domów jednorodzinnych zwykle odwołują się do wartości krajobrazu, nawiązując do gór w oddali lub leśnego charakteru parceli. Firma architektoniczna o polskich korzeniach, Bohlin Cywinski Jackson, postanowiła jednak zaoferować zleceniodawcy z malowniczego Wyoming znacznie więcej: stworzyli dlań prawdziwe „okno na świat”, pozwalające w dwójnasób cieszyć się niepowtarzalnym górskim krajobrazem.
Wzniesiony w dolinie Rzeki Wężowj (Snake River) budynek jednorodzinny został nie w trybie „dobudówki”, lecz już ona etapie projektu wyposażony w kilkudziesięciometrowy, przeszklony „mostek”, wychodzący na trzy strony świata (rezydencję wzniesiono w kształcie litery L). Ramy z betonu i stali pozwoliły na „rozciągnięcie” okien w trybie „od podłogi do sufitu”: całość ocieniona została wysuniętymi na półtora metra w przód daszkami z jesionu.
Wysoki na dwa piętra „mostek kapitański”, dogrzewany dwoma kominkami, które podkreślają symetrię założenia i ocieniony zwieszającą się z wysokości drugiego piętra, półprzejrzystą tkaniną, która przypomina projekt abakanu, sięga kilkanaście metrów nad strome zbocze. Rozstawione lunety pozwalają śledzić figle szopów pracy i galopady jeleni na drugim brzegu rzeki; ale i bez tego jest to bardzo trafione założenie.