Aktualności

Niepodległość trójkątów

data dodania: 2018-05-13

Zwykło się uważać, że w projektach apartamentów i domów jednorodzinnych możliwe są wszelkie udziwnienia - wysokie sufity, niecodzienne barwy, nietuzinkowe materiały, złoto, miedź i mahoń - ale jedna rzecz musi się zgadzać: kąty. Żeby koniecznie w narożniku było 90 stopni. 
Jest w tym racja - takie rozwiązanie potrzebne jest chociażby ze względu na "ustawność", Inna geometria pomieszczeń wymuszałaby zamawianie mebli na obstalunek, zmuszałaby do długiego przyzwyczajania się do nowego typu przestrzeni. 
Niby tak - ale okazuje się, że za sięgnięciem po niestandardowe rozwiązania stać mogą poważne racje, w tym przede wszystkim chęć maksymalnego wykorzystania przestrzeni. To ze względu na takie motywacje moskiewskie studio Shkaf Architects ("Studio Szafa") zdecydowało się narzucić przestrzeli mieszkalnej... logikę trójkątów. 

„Nasi klienci – komentuje Anna Bezprozwannych, współzałożyciela Shkaf Architects – zażyczyli sobie sypialni, dwóch łazienek, gabinetu do pracy, kuchni, jadalni oraz przestronnej garderoby”.
W jednopoziomowym mieszkaniu? Rozwiązaniem okazało się podzielenie mieszkania w pół, po przekątnej, szerokim korytarzem: po jednej jego połowie mieści się część sypialniano-sanitarna, po drugiej – kuchnia, jadalnia i pokoje do pracy. Ukośnie odcięte przestrzenie służą składowaniu: niecodzienne linie ścian zostały podkreślone kolorem białym i ciemnogranatowym: architekci deklarują, że jest to „minimalizm estetyczny”.

Grudzień 2015
data dodania: 2015-12-18

Kilka dni temu wszystkie serwisy informacyjne obiegła wiadomość, że Komisja Europejska pozwała Polskę za niewdrożenie unijnych rozwiązań dotyczących walki ze smogiem. Wnioskiem zajmie się Trybunał Sprawiedliwości. Według raportu Komisji w ostatnich pięciu latach dobowe dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego PM10 było stale przekraczane w większości z 46 stref pomiarowych w Polsce. Pył PM10 zawiera cząsteczki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów,... więcej...

data dodania: 2015-12-16

Jeżeli Urząd zwleka z załatwieniem wniesionej przez nas sprawy, zgodnie z obowiązującymi od 15.08.2015r. Przepisami, możemy w tym wypadku uzyskać nawet rekompensatę finansową. Każde postępowanie administracyjne powinno się skończyć w określonym czasie. Czas ten ściśle określa rodzaj i stopień skomplikowania wniesionej sprawy. W ich większości poparty konkretnymi Kodeksami Postępowania Administracyjnego. Zgodnie z art.35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego organy administracji... więcej...