Aktualności

Trendy architektoniczne na rok 2014 w budownictwie jednorodzinnym

data dodania: 2014-02-25

Zatłoczone i hałaśliwe miasta skłaniają coraz więcej osób do podjęcia decyzji o zamieszkaniu na jego obrzeżach. Komfort, cisza, niezależność, większa przestrzeń to główne czynniki wymieniane przez osoby, które planują rozpoczęcie budowy własnego domu. Wśród nich coraz poważniejszą grupę stanowią Ci, którzy pragną zrealizować to marzenie według projektu indywidualnego, uwzględniającego ich osobiste gusta i preferencje. Poniżej zaprezentujemy kilka najciekawszych trendów architektonicznych, które mogą stać się ciekawą inspiracją przy projektowaniu własnego domu:

Zacieranie granic między tym co na zewnątrz, a tym co wewnątrz. Elewacje z dużą ilością przeszkleń, zastosowanie drzwi przesuwnych, duże otwory okienne a także dopasowanie materiałów, z których wykonane są podłogi na zewnątrz i wewnątrz budynku pozwala na zaprojektowanie pomieszczeń, idealnie współgrających z otoczeniem domu. Dzięki temu taras i ogród stają się naturalnym przedłużeniem pokoju dziennego lub sypialni.

Łazienka - oaza spokoju. Obecny tryb życia sprawia, że traktujemy nasz dom jako miejsce wypoczynku, w którym możemy odreagować stres dnia codziennego. Szczególną rolę pełni tutaj łazienka, która coraz bardziej zaczyna przypominać małe spa. Przestronna, z dużą wanną i prysznicem, w stonowanych kolorach i wzornictwie, z zastosowaniem naturalnych materiałów, pozwala zrelaksować się po najcięższym nawet dniu.

Kuchnia przestaje być miejscem, w którym tylko przygotowuje się i spożywa posiłki. Coraz częściej projektowana w centrum domu, przestronna i otwarta dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zyskuje nowy, wielofunkcyjny charakter będący idealnym uzupełnieniem pokoju dziennego. Jest więc miejscem, w którym spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi lub pomaga dzieciom odrobić lekcję.

Podobnie rzecz ma się z pokojami. Podzielone na strefy, przestają pełnić tylko jedną konkretną rolę. Pomieszczenie z biurkiem i sofą, na co dzień pełniące funkcję gabinetu w razie potrzeby stać się może z powodzeniem dodatkową sypialnią dla gości.

Warto też wspomnieć o coraz bardziej popularnej, również u nas tendencji do budowania domów przyjaznych dla środowiska. Idealnie w ten trend wpisują się projekty domów pasywnych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania urządzeń w domu, a także do podgrzewania wody połączone z gruntowymi wymiennikami ciepła pozwalają ograniczyć koszty pozyskiwania ciepła nawet o 90%.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie okaże się pomocne dla osób planujących rozpoczęcie budowy własnego domu i pozwoli zaprojektować miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne i ładne, ale również takie, w którym będzie się można czuć po prostu dobrze. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się ze szczegółami naszej akcji projekt indywidualny w cenie gotowego na stronie http://www.kbprojekt.pl/czytaj/projekt-indywidualny-w-cenie-gotowego

GC

Grudzień 2015
data dodania: 2015-12-18

Kilka dni temu wszystkie serwisy informacyjne obiegła wiadomość, że Komisja Europejska pozwała Polskę za niewdrożenie unijnych rozwiązań dotyczących walki ze smogiem. Wnioskiem zajmie się Trybunał Sprawiedliwości. Według raportu Komisji w ostatnich pięciu latach dobowe dopuszczalne stężenie pyłu zawieszonego PM10 było stale przekraczane w większości z 46 stref pomiarowych w Polsce. Pył PM10 zawiera cząsteczki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów,... więcej...

data dodania: 2015-12-16

Jeżeli Urząd zwleka z załatwieniem wniesionej przez nas sprawy, zgodnie z obowiązującymi od 15.08.2015r. Przepisami, możemy w tym wypadku uzyskać nawet rekompensatę finansową. Każde postępowanie administracyjne powinno się skończyć w określonym czasie. Czas ten ściśle określa rodzaj i stopień skomplikowania wniesionej sprawy. W ich większości poparty konkretnymi Kodeksami Postępowania Administracyjnego. Zgodnie z art.35 Kodeksu Postępowania Administracyjnego organy administracji... więcej...