Aktualności

Trendy architektoniczne na rok 2014 w budownictwie jednorodzinnym

data dodania: 2014-02-25

Zatłoczone i hałaśliwe miasta skłaniają coraz więcej osób do podjęcia decyzji o zamieszkaniu na jego obrzeżach. Komfort, cisza, niezależność, większa przestrzeń to główne czynniki wymieniane przez osoby, które planują rozpoczęcie budowy własnego domu. Wśród nich coraz poważniejszą grupę stanowią Ci, którzy pragną zrealizować to marzenie według projektu indywidualnego, uwzględniającego ich osobiste gusta i preferencje. Poniżej zaprezentujemy kilka najciekawszych trendów architektonicznych, które mogą stać się ciekawą inspiracją przy projektowaniu własnego domu:

Zacieranie granic między tym co na zewnątrz, a tym co wewnątrz. Elewacje z dużą ilością przeszkleń, zastosowanie drzwi przesuwnych, duże otwory okienne a także dopasowanie materiałów, z których wykonane są podłogi na zewnątrz i wewnątrz budynku pozwala na zaprojektowanie pomieszczeń, idealnie współgrających z otoczeniem domu. Dzięki temu taras i ogród stają się naturalnym przedłużeniem pokoju dziennego lub sypialni.

Łazienka - oaza spokoju. Obecny tryb życia sprawia, że traktujemy nasz dom jako miejsce wypoczynku, w którym możemy odreagować stres dnia codziennego. Szczególną rolę pełni tutaj łazienka, która coraz bardziej zaczyna przypominać małe spa. Przestronna, z dużą wanną i prysznicem, w stonowanych kolorach i wzornictwie, z zastosowaniem naturalnych materiałów, pozwala zrelaksować się po najcięższym nawet dniu.

Kuchnia przestaje być miejscem, w którym tylko przygotowuje się i spożywa posiłki. Coraz częściej projektowana w centrum domu, przestronna i otwarta dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zyskuje nowy, wielofunkcyjny charakter będący idealnym uzupełnieniem pokoju dziennego. Jest więc miejscem, w którym spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi lub pomaga dzieciom odrobić lekcję.

Podobnie rzecz ma się z pokojami. Podzielone na strefy, przestają pełnić tylko jedną konkretną rolę. Pomieszczenie z biurkiem i sofą, na co dzień pełniące funkcję gabinetu w razie potrzeby stać się może z powodzeniem dodatkową sypialnią dla gości.

Warto też wspomnieć o coraz bardziej popularnej, również u nas tendencji do budowania domów przyjaznych dla środowiska. Idealnie w ten trend wpisują się projekty domów pasywnych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania urządzeń w domu, a także do podgrzewania wody połączone z gruntowymi wymiennikami ciepła pozwalają ograniczyć koszty pozyskiwania ciepła nawet o 90%.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie okaże się pomocne dla osób planujących rozpoczęcie budowy własnego domu i pozwoli zaprojektować miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne i ładne, ale również takie, w którym będzie się można czuć po prostu dobrze. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się ze szczegółami naszej akcji projekt indywidualny w cenie gotowego na stronie http://www.kbprojekt.pl/czytaj/projekt-indywidualny-w-cenie-gotowego

GC

Kwiecień 2015
data dodania: 2015-04-23
Chiny przechodzą przyspieszoną urbanizację na skalę niespotykaną w dziejach, miliony mieszkańców wsi przenoszą się dobrowolnie, lub za subtelną namową władz do nowo budowanych metropolii. Od 1978 roku szacuje się, że w Państwie Środka powstało już około 500 nowych miast. Rozmach i tempo w jakim powstają nowe metropolie może przeciętnego europejczyka wprawić w zdumienie. Część miast, które powstały dosłownie w szczerym polu nie jest wynikiem starannego planowania... więcej...
data dodania: 2015-04-16
Nowoczesne technologie pozwalają na budowanie coraz to wyższych budynków w tempie, które jeszcze w dwudziestym wieku inżynierowie uznaliby za niemożliwe do osiągnięcia. Korzystają na tym kraje rozwijające się, w których ambicje często biorą górę na ekonomicznym rozsądkiem. Super-wysokościowce stały się symbolem prosperity i rosnącej potęgi gospodarczej dla wielu krajów, w szczególności Zatoki Perskiej i Chin. Obecnie miano najwyższej budowli... więcej...
data dodania: 2015-04-16
Na początku maja w ofercie naszego Biura Architektonicznego KB Projekt... więcej...
data dodania: 2015-04-03
Obecnie na rynku mamy szeroki wybór w kwestii ogrzewania domu. W gotowych projektach domów, zazwyczaj sugeruje się rodzaj ogrzewania. Od tego dopasowania rodzaju ogrzewania zależy w dużej mierze, obecnie wymagana charakterystyka energetyczna budynku. Musimy dobrze zastanowić się nad tym wyborem, gdyż rodzaj kotłowni ma swoje określone wymagania adaptacyjne. Np. kotłownia na paliwo stałe musi mieć co najmniej 7m2 powierzchni i okno. Nie zawsze jest możliwość dostosowania... więcej...