Aktualności

Wnętrze w roku 2014 (trendy)

data dodania: 2014-03-04

Wybierając projekt domu zwracamy uwagę głównie na funkcjonalność, rozkład pomieszczeń, powierzchnię mieszkalną oraz układ na działce, na której ma stanąć. Dopiero w drugiej kolejności rozpatrujemy takie kwestie jak wygląd i estetyka. Rzadko kiedy głównym i jedynym powodem decydującym o kupnie danego projektu jest to, czy dom będzie po prostu ładny, gdyż nasz wpływ na owe kwestie może być ograniczony (bądź przepisami miejscowymi - jak ma to miejsce w przypadku np. koloru dachu, bądź też względami ekonomicznymi - im więcej nietypowych materiałów i rozwiązań, tym większe koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji).

Inaczej rzecz ma się z wnętrzem domu. Jest ono odzwierciedleniem naszego charakteru, osobowości, tego jak żyjemy i kim jesteśmy. Otaczamy się rzeczami, wśród których czujemy się dobrze i komfortowo, starannie dobieramy kolory ścian i mebli, organizujemy dodatki. Jest stworzone przez nas od początku do końca. Przychodzi jednak czas, kiedy w naszej głowie rodzi się pytanie:"Czy nie nadszedł już czas na jakąś zmianę ?". Tym, szukającym inspiracji i ciekawych pomysłów podpowiadamy co będzie modne w 2014 roku.

Na ścianach dominować będzie zieleń morska w połączeniu z odcieniami szarości. Ten miks spokoju, harmonii wraz z wyrazistością sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i pokoju dziennym, czy gabinecie wprowadzając do wnętrza świeżość i twórczą atmosferę. Jeżeli chodzi o kuchnie, kolorem wciąż obowiązującym pozostanie biały. Jego uniwersalność sprawia, że doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju personalnymi dodatkami odzwierciedlającymi indywidualny charakter wnętrza. Dodatkowo, powiększa optycznie przestrzeń co jest niezwykle ważne w pomieszczeniach tego typu.

wnęrze domu

Meble zdominuje prostota i ergonomia, choć nie obędzie się bez ciekawych i odważnych akcentów. Jednym z nich będzie pojawienie się na obiciach sof i foteli sztruksu, do łask wrócą również materiały takie jak zamsz i aksamit. Modne staną się drewniane meble o lekkich kształtach w odcieniach miodu i karmelu. Wciąż na topie będzie ich własnoręczne odnawianie i ozdabianie, dzięki czemu zyskają swój własny niepowtarzalny charakter.

Idealnym wykończeniem wnętrza roku 2014 mają stać się wzorzyste tkaniny z motywami geometrycznymi lub roślinnymi. Na ścianach pojawią się duże grafiki i plakaty a na półkach mnóstwo personalnych akcentów (zdjęcia i pamiątki domowników) tworząc wnętrze sprzyjające wspólnemu spędzaniu czasu i długim rozmowom.

GC

źródło fot.:   © Fotolia.com

Kwiecień 2015
data dodania: 2015-04-23
Chiny przechodzą przyspieszoną urbanizację na skalę niespotykaną w dziejach, miliony mieszkańców wsi przenoszą się dobrowolnie, lub za subtelną namową władz do nowo budowanych metropolii. Od 1978 roku szacuje się, że w Państwie Środka powstało już około 500 nowych miast. Rozmach i tempo w jakim powstają nowe metropolie może przeciętnego europejczyka wprawić w zdumienie. Część miast, które powstały dosłownie w szczerym polu nie jest wynikiem starannego planowania... więcej...
data dodania: 2015-04-16
Nowoczesne technologie pozwalają na budowanie coraz to wyższych budynków w tempie, które jeszcze w dwudziestym wieku inżynierowie uznaliby za niemożliwe do osiągnięcia. Korzystają na tym kraje rozwijające się, w których ambicje często biorą górę na ekonomicznym rozsądkiem. Super-wysokościowce stały się symbolem prosperity i rosnącej potęgi gospodarczej dla wielu krajów, w szczególności Zatoki Perskiej i Chin. Obecnie miano najwyższej budowli... więcej...
data dodania: 2015-04-16
Na początku maja w ofercie naszego Biura Architektonicznego KB Projekt... więcej...
data dodania: 2015-04-03
Obecnie na rynku mamy szeroki wybór w kwestii ogrzewania domu. W gotowych projektach domów, zazwyczaj sugeruje się rodzaj ogrzewania. Od tego dopasowania rodzaju ogrzewania zależy w dużej mierze, obecnie wymagana charakterystyka energetyczna budynku. Musimy dobrze zastanowić się nad tym wyborem, gdyż rodzaj kotłowni ma swoje określone wymagania adaptacyjne. Np. kotłownia na paliwo stałe musi mieć co najmniej 7m2 powierzchni i okno. Nie zawsze jest możliwość dostosowania... więcej...