Aktualności

Zachwycający dom...

data dodania: 2014-06-16

Piękna bryła, funkcjonalny rozkład pomieszczeń – to walory idealnego domu. Taki jest projekt domu BABIMOST (DM-6495). Oparty na planie prostokąta, przykryty czterospadowym dachem wyróżnia się lukarnami i wykuszami, które nie tylko wzbogacają wygląd, ale nadają mu indywidualny charakter. Elementem wyróżniającym są kolumny – szerokie w podstawie i zwężające się ku górze, podtrzymujące balkon oraz znajdujące swoją kontynuację jako podpory daszku przykrywającego taras. To również dodatkowy atut domu i atrakcyjne, a zarazem bardzo wygodne rozwiązanie, które na pewno docenią przyszli mieszkańcy. Duży taras oraz jego łatwa dostępność z wykuszy pokoju dziennego pozwolą na częste korzystanie z jego uroków. Budynek zupełnie inny w odbiorze niż zgodne z aktualną modą domy bardzo proste i oszczędne wręcz surowe w formie – rozbudowany, z wieloma elementami dekoracyjnymi, lukarnami, wykuszami oraz wyraźnie rozbudowanym tarasem spajającym dwie elewacje. Estetyczny i ciekawy wygląd to propozycja dla inwestorów, którzy niekoniecznie pragną poddać się panującym trendom i modzie. Racjonalne rozplanowanie wnętrza może być dużym zaskoczeniem. Na parterze króluje niepodzielnie bardzo duży powierzchniowo salon, połączony z jadalnią. Atrakcyjny wizualnie kominek posadowiony pośrodku pokoju może stanowić dodatkowy walor estetyczny. Otwarta na pokój dzienny kuchnia to ponad 15m² powierzchni. Wydzielone zostały również pomieszczenia o charakterze technicznym – pralnia z suszarnią, kotłownia. Do tego zaplanowano dodatkowo garderobę oraz WC. Poddasze to cztery sypialnie – każda z własną, wydzieloną garderobą. Jedna sypialnia dodatkowo z łazienką. Projekt przewiduje prawie 7 metrową ogólnodostępną łazienkę. Warto też zwrócić uwagę na dostępność aż trzech balkonów. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej: suporex (24 cm), styropian (12 cm) oraz tynk zewnętrzny. Strop nad parterem żelbetowy. Dom ogrzewany gazem. Wśród projektów domów BABIMOST (DM-6495) wyróżnia się zarówno indywidualnym stylem, jak i ciekawym rozplanowaniem wnętrza.

Projekt domu BABIMOST

Zapraszamy do zapoznania się z projektem: http://www.kbprojekt.pl/1292/babimost

 

/AJL/

Luty 2016
data dodania: 2016-02-29

Nie sposób, żeby projekty tanich domów jednorodzinnych uwzględniały wszystkie okoliczności i warunki zewnętrzne, wynikające choćby z planu zagospodarowania przestrzennego: ruch samochodowy (szerzej: kołowy), hałaśliwe sąsiedztwo czy zakłady produkcyjne. Rozpoznanie takich zagrożeń to zadanie dla przyszłego właściciela czy inwestora: pomocne mogą być (będziemy o tym wkrótce więcej pisać na łamach KB Projekt) również mapy akustyczne. Co jednak... więcej...

data dodania: 2016-02-26

W stolicy Polski nadal liczyć można na koniunkturę, jeśli idzie o projekty i budowę domów i biur. Po raz pierwszy od dwóch lat bardziej atrakcyjny okazuje się jednak Budapeszt.

więcej...
data dodania: 2016-02-24

Termin „miliony” pada coraz częściej, gdy mowa o... wielkości wynajmowanych w Polsce powierzchni magazynowych. „W 2016 firmy wynajmą nawet dwa miliony m.kw. powierzchni magazynowej” – zapowiadali w grudniu ub roku eksperci JLL. „Blisko 2,5 mln m.kw. hal znalazło najemców w Polsce w 2015 roku” – podsumowuje ubiegłoroczne doświadczenia wczorajszy „Parkiet”.

więcej...
data dodania: 2016-02-23

Progi zwalniające – popularne poprzeczne „garby” na jezdni, które w ostateczności (i z ominięciem przepisów) kilkuosobowa ekipa jest w stanie zbudować w kilka godzin wielu mieszkańcom domów jednorodzinnych przy niewielkich ulicach wydają się jedyną szansą na zapewnienie sobie spokoju i bezpieczeństwa. Niedzielnych rajdowców nie brakuje: dziesięciocentymetrowy garb, zasygnalizowany znakiem A-11a, jest ich w stanie nauczyć moresu.

więcej...
data dodania: 2016-02-19

 

W Polsce, gdzie żywa jest jeszcze pamięć ogrodzeń prokurowanych z wkopanych do połowy w ziemię starych opon (czasem jeszcze malowanych na biało lub zielono), kilometrów pordzewiałej i poszarpanej siatki, płotów ze starych szyn, niełatwo jest propagować odwoływanie się przy projektowaniu ogrodów do idei „minimalizmu” i „recyclingu”.

więcej...
data dodania: 2016-02-17

To niezwykłe, jak różne pomieszczenia - dziś określilibyśmy je mianem „użyteczności publicznej” - mogą znaleźć się w budynku mieszkalnym: dawniej kamienicy, dziś willi lub domu jednorodzinnym. A na co pozwolą nam nasze plany?

więcej...
data dodania: 2016-02-14

Biuro Architektoniczne KB Projekt zostało ponownie wyróżnione przez niezależną instytucję. Otrzymaliśmy zaproszenie od Narodowego Komitetu Seniora do wystąpienia w roli eksperta w XXIII edycji Welconomy Forum in Toruń, które ma odbyć się w dniach 7-8 marca 2016 roku.  Tematem tegorocznej edycji będzie "Integracja i Współpraca. Gospodarka - Nauka – Innowacyjność".

więcej...
data dodania: 2016-02-12

Domki z widokiem na Zalew Czorsztyński, Tatry, Zatokę. Domki jednorodzinne z piaskownicą, grillem, dwoma sypialniami na piętrze. Na większości portali zajmujących się wynajmem noclegów na wakacje znaleźć można dziesiątki takich ofert. Czy w Polsce zaczyna się opłacać budowa kilkupokojowych domów na wynajem?

więcej...
data dodania: 2016-02-11

Przedmieścia jako propozycja urbanistyczna dla „wyższej klasy średniej” zaistniały pod koniec XIX wieku. Polska Dwudziestolecia była za uboga, żeby rozwinęły się w niej „suburbia” w rodzaju nowojorskiego Westchester. Czy w III RP doczekamy boomu w okolicach Warszawy czy Poznania?

więcej...
data dodania: 2016-02-05

Ekolodzy, zwolennicy vintage'u i amatorzy staroci jednogłośnie zachwalają adaptowanie istniejących już budynków i rozwiązań architektonicznych na mieszkania. Czy zawsze się to udaje – i co można dzięki temu zyskać?

więcej...
data dodania: 2016-02-04

Nie, nie chodzi o domy budowane na palach ani o dwutygodniowy rejs rekreacyjny w „pływającym hotelu” odizolowanym od świata. Czy w przyszłości możliwe będzie wykorzystanie jako przybrzeżnych budynków statków, które zakończyły swoją służbę na morzu?

więcej...
data dodania: 2016-02-03

 

Polskie projekty od lat mają się dobrze w świecie: głośno było o sukcesie Macieja Zawadzkiego, którego projekt Muzeum Imigrantów Latynoskich w Miami został w roku 2011 nominowany w  konkursie Budynek Roku World Architecture Festival w Barcelonie; w dwa lata później absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Hugon Kowalski zdobył nagrodę Archiprix International za projekt... więcej...