Projekty domów jednorodzinnych dwulokalowych

Grupa projektów domów jednorodzinnych znajdująca się w kolekcji projektów domów dwulokalowych przygotowanej przez biuro architektoniczne KB Projekt stanowi ciekawą propozycję, dla wszystkich tych, którzy postanowili wybudować dom, w którym mieszczą się dwa osobne lokale mieszkalne lub wydzielone w domu dodatkowe mieszkania - senioratki.

Najczęściej spotykanymi i często budowanymi domami dwulokalowymi są domy zwane bliźniakami, ale ich wygląd zasadza się na zbudowaniu domu złożonego z dwóch lustrzanych “przylepionych do siebie” budynków bocznymi lub tylnymi ścianami. W przypadku projektów domów dwulokalowych budujemy tylko jeden dom, ale zaprojektowane w nim są dwa mieszkania, które mają dwie odrębne strefy sanitarne i odrębne kuchnie.

Projekty domów jednorodzinnych dwulokalowych mogą przewidywać dwa lokale znajdujące się na jednym piętrze albo dwa mieszkania, które będą zlokalizowane jedno na dole a drugie na górze. Oczywiście od inwestora budującego dom zależy, czy dom dwulokalowy będzie miał osobne wejścia do mieszkań i czy mieszkania będą się ze sobą łączyć, czy nie.

Nasze propozycje domów jednorodzinnych dwulokalowych

Projekt domu STERELICJA

DM-6525

Pow. m.: 86 m2

Projekt domu AZALINEK

DM-6617

Pow. m.: 126 m2

Projekt domu KOSMATKA

DM-6650

Pow. m.: 149 m2

Wszystkie rozwiązania są zależne od potrzeb mieszkańców - budowa domu jednorodzinnego dwulokalowego z powodzeniem posłuży rodzinie wielopokoleniowej, rodzinie, która chce zabrać rodziców ze sobą do domu lub zamieszkać z osobami bliskimi. Będzie to także inwestycja na przyszłość dla rodziny, która ma dzieci i w przyszłości będzie mogła im dać osobne mieszkanie i w ten sposób zapewnić usamodzielnienie się.

Dom jednorodzinny dwulokalowy może posiadać wspólną klatkę chodową albo zupełnie osobne wejścia. Osobne wejście zapewni komfort mieszkańcom przy jednoczesnym zachowaniu bliskości mieszkania i możliwości spotykania się we wspólnej przestrzeni np. przed domem, czy na otwartym tarasie. Natomiast koszty budowy będą w takiej sytuacji zdecydowanie niższe, szczególnie, jeżeli podzielimy się kosztami budowy domu. Znacznie tańsze będą także koszty eksploatacji i utrzymania domu dwulokalowego.

Istnieje wiele możliwości rozplanowania pomieszczeń w domu jednorodzinnym dwulokalowym, można wybrać projekt, który zakłada podział domu na dwa równe mieszkania albo taki, który zakłada wyodrębnienie z części domu, pokoju albo dwóch pokojów z kuchnią i łazienką. Wybór projektów domów ze względu na styl oraz rodzaj budulca jest właściwie nieograniczony, można z powodzeniem wybierać pośród domów tradycyjnych i nowoczesnych, pośród domów parterowych i piętrowych albo parterowych z poddaszem. Podobny wybór mamy w zależności od tego, czy chcemy wybudować dom drewniany, czy murowany, jaki rodzaj zadaszenia wybierzemy oraz z jakiego materiału będzie ten dach zrobiony.

Dla dwóch rodzin zdecydowanie przyda się większy garaż oraz taras, balkon, czy wyście na taras z każdego mieszkania.  

Budowa domu jednorodzinnego dwulokalowego, to opcja nie tylko dla rodzin, czy przyjaciół, będzie świetną propozycją dla tych, którzy chcą po prostu przeznaczyć dodatkową część domu pod wynajem. Pomysł na wynajem przestrzeni mieszkalnej, to zwykle dobry pomysł na zdobycie dodatkowego dochodu.

Może być to również dobra propozycja dla przedsiębiorców, którzy prowadzą albo zechcą prowadzić u siebie w domu działalność gospodarczą. Projekt domu jednorodzinnego dwulokalowego doskonale sprawdzi się w tej roli, niewielkie wydzielone pomieszczenia z osobnym wejściem z powodzeniem posłużą za gabinet kosmetyczny, biuro handlowe, czy działalność ubezpieczeniową. Zwalnia to z płacenia dużych czynszów i wynajmowania dodatkowych lokali pod działalność.

Zalety domów jednorodzinnych dwulokalowych
Możliwość zbudowanie domu z wspólnie z rodziną, lub domu z mieszkaniem na wynajem.

Nasze propozycje domów jednorodzinnych dwulokalowych

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2

Projekt domu HADIA

DM-6684

Pow. m.: 125 m2