Projekty willi miejskich
Mianem willi nazywa się duże i wystawne domostwa jednorodzinne, które otoczone są zwykle ogrodem lub parkiem. Genezy takiego budownictwa możemy szukać jeszcze w czasach antycznych. W przeszłości nazywano tak domy zamożniejszych mieszkańców, znajdowały się przy nich także pomieszczenia dla służby, no i oczywiście duży ogród.
Wyróżnia się różne rodzaje domów zwanych willami. Na wsiach budowano wille wiejskie, które, były otoczone budynkami rolniczymi i gospodarczymi i były zlokalizowane na obszarach wiejskich, mieszkali w nich zazwyczaj zarządcy majątku. Inny rodzajem willi są wille nadmorskie, które budowano na wysepkach, nad wodą, na molo wysuniętym w morze. A także wille miejskie, które jak sama nazwa wskazuje budowano w miastach, charakteryzowały się tym, że były to wystawne domy oddzielone od miejskiego szumu pasami zieleni, ogrodami lub parkami.
Style budowy willi miejskich zmieniały się na przestrzeni wieków, razem z trendami, jakie obowiązywały w danej epoce historycznej, ale zawsze wille były budowlami większymi i okazalszymi niż zwykłe domy jednorodzinne. Były zazwyczaj budowane przez zamożniejsze rodziny, a ich wygląd, czy styl architektoniczny i zdobnictwo miały podkreślać nie tylko majętność mieszkającej w nich rodziny, ale także jakiś program ideologiczny, świadczący o jej wysokiej pozycji intelektualnej i znajomości trendów kulturowych i architektonicznych.
Dzisiaj willą miejską nazwiemy po prostu większy od tradycyjnych rozmiarów budynek domu jednorodzinnego, który posiada ciekawy ogród lub otoczony jest zielenią. Nie musi być to wystawna rezydencja, willa miejska może mieć różną powierzchnię mieszkalną i różny charakter. Może to być budynek tradycyjny lub bardzo nowoczesny.
Nasi projektanci stworzyli kolekcję projektów wili miejskich, które swoją stylistyką doskonale wpasują się w miejski charakter otoczenia. Żeby umożliwić wybór swoim klientom nasze biuro architektoniczne przygotowało projekty, które są zróżnicowane architektonicznie, aby każdy mógł wybrać najbardziej odpowiadający mu projekt domu jednorodzinnego.
Przy planowaniu budowy willi miejskiej, będzie trzeba prawdopodobnie wziąć pod uwagę zalecenia znajdujące się planie zagospodarowania przestrzennego, a niekiedy nawet uwagi konserwatora zabytków, co do wyglądu naszego budynku, szczególnie, gdy znajduje się on w otoczeniu innych zabytkowych budowli.
Ze względu na rodzaj otoczenia, w jakim chcemy postawić naszą miejską willę, będzie można wybrać projekt o klasycznym wyglądzie, o wyglądzie tradycyjnym, ale równie dobrze o nowoczesnym lub bardzo nowoczesnym - futurystycznym charakterze.
Nasza kolekcja gotowych projektów willi miejskich z pewnością zainteresuje inwestorów planujących budowę większego domu jednorodzinnego na terenach miejskich lub podmiejskich. Każdy inwestor będzie mógł wybrać projekt, który najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom pod względem powierzchni mieszkalnej ilości kondygnacji, czy innych funkcjonalności budynku jak poddasze, taras, podpiwniczenie, czy rodzaj zadaszenia albo wielkość i umiejscowienie garażu.
Nasze gotowe projekty willi miejskich są zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób oraz są niezwykle funkcjonalne, z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów i będą cieszyć oko właściciela budynku i zachwycać swoim stylem przechodniów. W otoczeniu odpowiednio zaprojektowanej zieleni stworzą niezwykłe i atrakcyjne miejsce do zamieszkania w miejskiej przestrzeni, osiedlu willowym, czy podmiejskiej zabudowie.
Zalety willi miejskich:
są to wystawne wille jednorodzinne, którym charakteru dodaje ciekawie zaprojektowana zieleń wokół domu.